Harry Potter w nowej odsłonie

Pierwsza książka o Harrym Potterze pojawiła się na rynku ponad dwadzieścia lat temu. Na kolejne tomy nie trzeba było długo czekać, J. K. Rowling zadbała by jej wierni młodzi czytelnicy w miarę sprawnie otrzymywali kolejne części do rąk. W efekcie na tej serii książek wychowały się już co najmniej dwa pokolenia. Kolejni zainteresowani mają możliwość skorzystania z nowej odsłony kultowych już powieści. Pakiet Harry Potter z okładkami Jonny’ego Duddle’a. Tomy 1-7 (https://www.taniaksiazka.pl/pakiet-harry-potter-z-okladkami-jonny-8217-ego-duddle-8217-a-tomy-1-7-joanne-kathleen-rowling-p-806540.html) będzie trafionym prezentem dla wielu dzieci. Nawet jeżeli na co dzień czytają raczej niechętnie, to śledzenie losów wyjątkowego czarodzieja będzie dla nich nie lada przeżyciem.

Zwykłe i zarazem niezwykłe życie

Tłem dla wydarzeń rozgrywających się w książkach o Harrym Potterze jest szkoła z internatem. Pod wieloma względami sposób jej organizacji nie różni się od pracy placówek, do których uczęszczają czytelnicy J. K. Rowling. Zajęcia odbywają się tam pod okiem profesorów, którzy podobnie jak w zwykłych szkołach reprezentują odmienne osobowości, poziom profesjonalizmu oraz podejście do podopiecznych. W Hogwarcie dzieci noszą specjalne ubrania, co ze swojej codzienności także zna wielu współczesnych uczniów. Przedmioty są tam co prawda nietypowe, ale zadaniem uczęszczających na zajęcia jest odrabianie lekcji oraz przygotowanie do egzaminów końcowych. Codzienność Harry’ego Pottera pod wieloma względami przypomina zatem życie jego mugolskich rówieśników, a tym samym dzieci zaczytujących się w kolejnych tomach serii brytyjskiej pisarki.

Odświeżone wydanie Harry’ego Pottera

Pakiet Harry Potter z okładkami Jonny’ego Duddle’a. Tom 1-7 zachwyci współczesnych małych czytelników, będzie też ciekawą nowością dla osób, które w przeszłości miały okazję poznać losy Harry’ego Pottera. Nowe odświeżone wydanie zawiera chociażby mapę Hogwartu. Dzięki niej łatwiej odnaleźć się w tym ogromnym gmachu, można też dokładniej śledzić losy bohaterów. Uwagę zwracają na siebie nowe okładki kolejnych tomów. Ich autor zadbał o ciekawą szatę graficzną, która z pewnością przykuje wzrok wymagającego małego czytelnika. Współczesne dzieci żyją w otoczeniu ekranów i przeróżnych bodźców wizualnych, przez co nie tak łatwo je czymś zainteresować. Obok rysunków Jonny’ego Duddle nie sposób jednak przejść obojętnie, dzięki czemu kolejne pokolenie dzieci będzie miało okazję poznać fascynujące losy Harry’ego Pottera. Wyjdzie im to tylko na dobre, ponieważ powieści J. K. Rowling niosą ze sobą ponadczasowe przesłanie o wartości przyjaźni, odwagi i honoru w ludzkim życiu.

Ludzie zdjęcie Racool_studio - pl.freepik.com