Namiastka świata magii w Twoim domu, czyli seria “Harry Potter”

Serii o Harrym Potterze autorstwa J. K. Rowling nie trzeba przedstawiać chyba nikomu. Historia o młodym czarodzieju podbiła serca milionów czytelników na całym świecie, stając się na zawsze częścią kultury, do której nawiązania można znaleźć prawie wszędzie. Zarówno fani serii, którzy przeczytali swoją ulubioną sagę już wiele razy, jak i nowi czytelnicy mogą teraz uzupełnić swoją biblioteczkę o wydanie Harry Potter – siedmiopak. Czarna edycja z TaniaKsiazka, która prezentuje opowieść o świecie magii w estetycznych, czarnych okładkach.

Co czyni serię o Harrym Potterze tak popularną?

Harry’ego poznajemy jako chłopca, który nagle dowiaduje się, że jest czarodziejem i rozpoczyna edukację w Hogwarcie, Szkole Magii i Czarodziejstwa. Jest on jednak wyjątkowy nie tylko dlatego, że posiada magiczne zdolności – jest również powodem, dla którego świat magii dalej istnieje w swojej obecnej formie, ponieważ jeszcze jako dziecko przyczynił się do pokonania Lorda Voldemorta, który zamordował jego rodziców. Z tego powodu traktuje się go niemalże jak celebrytę, a jego życie ciężko nazwać spokojnym. Podczas rozwijania się historii Harry’ego jesteśmy świadkami, jak młody chłopak pokonuje piętrzące się przeciwności, aby wypełnić swoje przeznaczenie i ostatecznie ocalić świat magii. J. K. Rowling zadbała o to, żeby czytelnicy nie nudzili się w żadnym momencie siedmiotomowej serii – każda książka jest pełna wydarzeń, emocji i zwrotów akcji. Bohaterowie są wyjątkowi, a równocześnie na tyle bliscy fanom, że można bez problemu utożsamiać się z ich przejściami i problemami. Wszystko to uczyniło serię jedną z najbardziej poczytnych na świecie.

Historia o magii, która mówi o zwykłych problemach

Seria o Harrym Potterze z pewnością oryginalnie była traktowana jako seria dla dzieci i młodzieży. Trudno się dziwić, bo w końcu co dorosły może znaleźć dla siebie w książkach o czarodziejach? Wraz z biegiem lat okazało się jednak, że problemy poruszane przez J. K. Rowling dotykają wielu z nas, a nawet dojrzali czytelnicy mogą wynieść wiele lekcji z sagi. Sam główny bohater zaczyna swoją opowieść jako jedenastolatek, a kończy ją jako dorosły człowiek, ukształtowany przez doświadczenia, które stały się ważną częścią życia dla tak wielu fanów. Harry dorastał wraz z czytelnikami, a jego problemy odpowiadają problemom zwykłych ludzi, nawet jeśli są obsadzone w świecie fantastyki. W książkach opisują przede wszystkim historię przyjaźni, straty, pokonywania trudności i poświęcenia, a tym samym stają się ważnym medium w uświadamianiu młodych ludzi na temat wielu przeciwności, z którymi będą się w przyszłości zmagać.

Wydanie “Harry Potter – siedmiopak. Czarna edycja” jest przeznaczona nie tylko dla nowych czytelników, dopiero co odkrywających historię, która porwała serca milionów, ale również tych, których jeszcze raz chcą przeżyć opowieść, którą czytać można tylko z zapartym tchem. W końcu każdy z nas potrzebuje czasem namiastki magii, a nawet opowieść o magii może dotyczyć nas wszystkich.

Winobranie zdjęcie pvproductions - pl.freepik.com